Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

05.08.2016Необхідність проведення атестації робочих місць за умовами праці на очисних спорудах

Згідно з гігієнічною класифікацією праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу шкідливі умови праці характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи і здатні чинити несприятливий вплив на організм працюючого та/або його нащадків.    Шкідливий виробничий фактор – це фактор середовища і трудового процесу, вплив якого на працюючого за певних умов (інтенсивність, тривалість тощо) може викликати професійне захворювання, тимчасове або стійке зниження працездатності, підвищити частоту соматичних та інфекційних захворювань, призвести до порушення здоров’я нащадків.
З ухваленням постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992р. №442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» віднесення робіт до категорії із шкідливими і важкими умовами праці та визначення права працівників на пільги і компенсації за роботу в цих умовах здійснюється на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці.
Відповідно до п.4  цього Порядку атестація проводиться атестаційною комісією , склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці з питань охорони і гігієни праці, Списки №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003р. №36 , Списки виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997р. №1290, Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 21.02.2001р. №163 тощо.
Богдан Марків,
старший інспектор відділу
з питань гігієни праці
Управління Держпраці
у Тернопільській
області.