Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

25.09.2019Проведення виїзного навчання та перевірки знань у посадових осіб ТОВ «Торгова група «АРС-Кераміка» та ТОВ «Взуття»

На прохання замовника Державне підприємство «Тернопільський експертно-технічний центр Держпраці» згідно поданої заявки може організувати виїзне навчання та перевірку знань з питань охорони праці за місцем розташування замовника. В такому випадку навчання проводиться для окремої групи з урахуванням вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки для конкретних напрямів економічної діяльності і виробництв підприємства.
З 17 по 24 вересня 2019 року навчально-діагностичним відділом ДП «Тернопільський ЕТЦ» (начальник відділу – Діброва Н.В.) було проведено виїзне навчання та перевірку знань з питань охорони праці для посадових осіб ТОВ «Торгова група «АРС-Кераміка» (підприємство роздрібної торгівлі) та ТОВ «Взуття» за НПАОП 0.00-1.15-07, НПАОП 0.00-1.80-18, НПАОП 0.00-1.75-15, НПАОП 0.00-1.83-18, НПАОП 0.00-1.81-18, НПАОП 0.00-1.76-15, НПАОП 0.00-1.02-08, НПАОП 0.00-1.06-77, НПАОП 0.00-1.62-12, НПАОП 0.00-1.71-13, НПАОП 0.00-7.15-18, НПАОП 45.2-7.02-12, НПАОП 0.00-7.11-12, НПАОП 0.00-7.17-18, НПАОП 52.0-1.01-96.
В процесі навчання головний державний інспектор Управління Держпраці у Тернопільський області (в.о. начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні і котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки) Маліновський І.М. наголосив на особливій важливості дотримання правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів: як саме має відбуватися безпечне поводження з навантажувачами, яка існує небезпека, пов’язана з експлуатацією навантажувачів, які вимоги встановлені до ремонту і переобладнання (реконструкції) навантажувачів, тощо.
Також він звернув увагу на те, що навантажувачі, які надаються роботодавцем працівникам та використовуються ними за призначенням, мають бути технічно справними і відповідати вимогам технічних регламентів (якщо виготовлені після дати обов’язкового застосування технічних регламентів) або мінімальним вимогам безпеки навантажувачів, вимогам безпеки в НПАОПах (якщо виготовлені до дати застосування відповідних технічних регламентів).
Для підприємств роздрібної торгівлі особливо важливим є питання запобігання виробничого травматизму під час виконання робіт на висоті із застосуванням приставних драбин. Основні вимоги до їх безпечної експлуатації викладені у «Правилах охорони праці під час роботи з інструментам та пристроями» – на цьому наголосив головний державний інспектор Управління Держпраці у Тернопільський області Філюк А.Г. і зазначив: перед кожним використанням драбина підлягає візуальному огляду (без запису результатів огляду в журналі) та 1 раз на 3 місяці – профілактичному огляду із записом результатів у відповідному журналі.
 
Перевірка знань була проведена комісією Управління Держпраці у Тернопільській області:
Голова комісії  – начальник Управління Держпраці у Тернопільській області – Рус Н.О.
Члени комісії:
  • в.о. начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні і котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки – Маліновський І.М.
  • головний державний інспектор Управління Держпраці у Тернопільський області – Філюк А.Г.
  • директор ДП «Тернопільський ЕТЦ» – Сагайдак Б.С.
  • начальник навчально-діагностичного відділу ДП «Тернопільський ЕТЦ» – Діброва Н.В.
технічний інспектор праці Тернопільської обласної ради профспілок (за згодою) – Марчук М.М.