Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

16.06.2016Держпраця продовжує піклуватися проблемами несправності ліфтів, а також перевіркою димових та вентиляційних каналів

Невиплата заробітної плати на конкретному підприємстві, відсутність у трудовій книжці запису про прийом та звільнення з роботи, причини відмови надати відпустку – з цими, а також іншими важливими питаннями звернулися громадяни Кіровоградської області до Голови Державної служби з питань праці Романа Чернеги під час онлайн-прийому громадян у режимі Skype-зв’язку, який відбувся 15 червня 2016 року.

Питання, яке турбує багатьох українців, озвучив на онлайн-прийомі мешканець 8-ми поверхового будинку міста Кіровоград Валентин Гриценко. Так, у будинку, де проживає Валентин, не працює ліфт і, за певною інформацією, це пов’язано з проведенням експертного обстеження ліфтів.  Громадянина Гриценка турбує, чи справді таке обстеження проводиться і, якщо так, з якою метою?

Голова Держпраці Роман Чернега з’ясував, скільки років, за оцінкою самого мешканця, даному ліфту і чи були випадки його несправності? Так, за словами Валентина Гриценка, ліфту більше 30-ти років і він неодноразово попередньо ремонтувався. Відповідно, до такої інформації, Голова Держпраці припустив, що, оскільки термін практичної експлуатації ліфтів становить 25 років, даний ліфт могли тимчасово закрити до проведення експертно-технічної перевірки. Але більш детальну інформацію мешканцям конкретного будинку можуть надати в комунальній службі міста.

Серйозною проблемою для Костянтина Григораша стало те, що після звільнення з роботи, він з’ясував, щозапис про прийом та звільнення з роботи у його трудовій книжці відсутній. Дізнавшись, про можливість онлайн-прийому з Головою Держпраці, пан Костянтин вирішив звернутися з цим питанням до очільника відомства.   Уважно вислухавши та з’ясувавши необхідні деталі цього випадку, Голова Держпраці Роман Чернега запропонував вирішувати цю проблему одночасно у декількох напрямках. По-перше, звернутися на саме підприємство та попросити надати письмовий наказ про прийом на роботу. Паралельно цим діям, написати звернення на ім’я керівника територіального управління Держпраці у Кіровоградській області, в якому вказати всі деталі випадку, з точною назвою підприємства та датами роботи в ньому, і проханням здійснити перевірку цього інциденту. По-друге, особливо у разі відсутності з боку підприємства реакції, громадянин має право звертатися до суду.

Нині на державному рівні постає нагальне питання легалізації трудових відносин. Неофіційна праця позбавляє особу права на отримання допомоги у разі хвороби або нещасного випадку, права на оплачувану відпустку та, в подальшому, отримання пенсії. Влаштовуючись на роботу, необхідно обов’язково ознайомлюватися з  наказом прийому на роботу та іншими документами, які засвідчують офіційне працевлаштування, а  також просити отримати екземпляр посадової інструкції.

Одне із важливих запитань на онлайн-прийомі прозвучало від Анатолія Сапіги . А саме: що робити працівнику,  якому підприємство не виплачує заробітну плату? Пан Анатолій, за його словами, оформлений офіційно, але вже три місяці не отримує зарплату, на що Голова Держпраці запропонував спочатку провести роз’яснювальні дії самому громадянину, звернувшись із запитанням до керівництва підприємства, чому так відбувається? Або ж, у разі звернення до Управління з питання невиплати заробітної плати Державний інспектор проводить перевірку, встановлює факти порушень термінів виплати заробітної плати та вживає заходи в межах повноважень щодо притягнення керівника до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Турбували громадян і питання правомірності у відмові надати відпустку за умов роботи на підприємстві менше 6-ти місяців, і перевірки димових та вентиляційних каналів, і де саме можна проконсультуватися з інспектором конкретного регіону у сфері охорони праці, на які Голова Держпраці Роман Чернега відповідав не тільки згідно із законами та чинними нормативними документами, а і давав слушні поради, що конкретно, як, і у короткі терміни без зайвих зусиль можна зробити.

Онлайн-прийом у режимі Skype-зв’язку дозволяє жителям різних регіонів України, не витрачаючи коштів та часу на приїзд до столиці, звернутися до Голови Держпраці з хвилюючими для них питаннями у межах повноважень очільника відомства.

 Якщо у вас виникають запитання до Голови Держпраці необхідно:

Відстежити на сайті Державної служби України з питань праці, коли саме запланований онлайн-прийом громадян конкретно у вашому регіоні (У розділі сайту «Онлайн-прийом громадян» вказані дати і час прийому»).
Звернутися до територіального управління Держпраці у вашому регіоні і зареєструвати звернення та запитання, залишити контакті дані.
Якщо запитання в межах повноважень Держпраці, ви отримаєте запрошення на онлайн-прийом у вашій області, який проводиться в Управлінні Держпраці.

Прес-служба Держпраці