Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

13.01.2017Як попередити в зимовий період негативний вплив мікроклімату на робочих місцях

У період негоди в Україні від переохолодження та обморожень загинули  понад 40 осіб.
Загалом до медичних установ звернулися 869 осіб, повідомляє     Міністерство охорони здоров’я.
27 людей загинули на вулицях, 10 осіб померли в будинках і ще 3 – в закладах охорони здоров'я. Найбільше загиблих у результаті переохолодження в Рівненській, Миколаївській та Львівській областях.
За прогнозами Укргідрометцентру, на Тернопільщині у  другій половині січня очікується зниження температури: вночі місцями до 22 градусів морозу, вдень до 11-15 нижче нуля.
Захворюваність на грип та  гострі респіраторні вірусні інфекції утримується по області на рівні сезонної.
Управління Держпраці у Тернопільській області, враховуючи значне зниження температури повітря та погіршення епідеміологічної ситуації у області нагадує  роботодавцям про необхідність дотримання параметрів мікроклімату в межах робочої зони виробничих приміщень, підприємств, закладів, установ відповідно вимог Санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень, які встановлюються ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень», проведення профілактики  захворюваності робітників у холодний період,  облаштування приміщень для обігріву.
Відповідно до статті 168 Кодексу законів про працю України працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються у робочий час.
Власник або уповноважений ним орган, зобов'язаний обладнувати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників.
Статтею 66 КЗпПУ передбачено, що працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва не включається в робочий час. Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи.
Час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку. Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.
На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.
    Богдан Марків,
    лікар з гігієни праці
    відділу з питань гігієни праці
    Управління Держпраці  у
    Тернопільській області.