Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

13.01.2017У кожній області буде створена міжвідомча робоча група для моніторингу ситуації щодо підвищення мінімальної заробітної плати

У кожній області повинна бути створена міжвідомча робоча група для моніторингу ситуації із виконання рішення Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 грн. та миттєвого реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав.
Про це 11 січня 2017 року під час засідання Міжвідомчої робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, сказав Віце-прем’єр-міністр України, голова Міжвідомчої робочої групи Павло Розенко.
«Перед нами стоїть абсолютно чітке завдання – щоб рішення Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. було виконане в повному обсязі. При цьому не можна допустити жодних маніпуляцій, насамперед керівників бюджетних установ, щодо переведення людей на неповний робочий день чи, не дай Боже, скорочення. Адже кошти, необхідні на фінансування бюджетної сфери, в повному обсязі закладені в Державному бюджеті на 2017 рік», - сказав він.
Павло Розенко звернувся до представників організацій профспілок та роботодавців спільно з Урядом забезпечити виконання відповідного рішення і в недержавному секторі економіки. «У недержавному секторі ми маємо спільно з профспілками і роботодавцями взяти під контроль ситуацію. Мінімальна заробітна плата працівника не може бути нижчою за 3200 грн. по кожному підприємству», - наголосив він.
Павло Розенко доручив сформувати аналогічні урядовій міжвідомчі робочі групи у кожній області. «Аналогічні міжвідомчі робочі групи повинні бути створені на рівні кожної області. Робочу групу має очолити людина за посадою не нижче рівня заступника глави обласної державної адміністрації. Представники освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, територіальних підрозділів Пенсійного фонду, податкової, Державної служби праці мають бути туди обов’язково включені», - зазначив він.
За словами Віце-прем’єр-міністра, метою цих обласних робочих груп є миттєве реагування на будь-які скарги щодо керівників підприємств, які не виконують рішення Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати. «Де не виконується це правило, де хтось хоче маніпулювати, переводить людей на неповні ставки, ми будемо мати інформацію і на цю інформацію буде жорстка реакція. Кожен факт, кожна скарга має бути перевірена», - наголосив Павло Розенко.
Віце-прем’єр-міністр звернувся до українців, щоб вони на «гарячу» урядову лінію (15-45) повідомляли про випадки порушень виплати мінімальної заробітної плати.
Він також акцентував увагу на необхідності посилення роз’яснювальної роботи на місцях – на обласному і районному рівнях. «Потрібно зрештою до всіх донести філософію цивілізованого світу – податки люди повинні платити для свого ж майбутнього. Не сплативши сьогодні податки, не сплативши єдиний соціальний внесок, людина позбавляє себе права на пенсію», - додав Павло Розенко.
Одне з ключових завдань Уряду на 2017 рік – забезпечення вищих заробітних плат для українців та розвитку національної економіки. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду 11 січня.
“Наше завдання сьогодні – питання вищих заробітних плат для українців. Це наш пріоритет. Мінімальна заробітна плата підвищена удвічі, має бути вища і середня заробітна плата. Я вважаю, що наша політика щодо належної оплати праці українців у тому числі буде сприяти позитивно розвитку національної економіки”, – заявив Володимир Гройсман.
Прем’єр-міністр закликав міністерства тримати пріоритет вищих заробітних плат для українців у фокусі уваги протягом 2017 року.
“Наше завдання на 2017 рік в роботі кожного міністерства, кожного міністра – розвиток економіки і визначення засад для підвищення заробітної плати для українців, якої б сфери це не стосувалося ”, – зауважив він.
Глава Уряду поставив перед міністерствами завдання сформувати чіткі пріоритети, визначати план дій і кожен день концентруватися спільно з Парламентом та коаліцією над забезпеченням прийняття ефективних рішень.
“Наше завдання – розвиток економіки, створення робочих місць, отримання людьми нормальної заробітної плати, сплати чесних податків до бюджету і перерозподіл цих податків від підвищення соціальних стандартів. Так має працювати формула. Я переконаний у тому, що ми заклали усі основи для того, щоб ця формула спрацювала успішно ”, – зауважив Володимир Гройсман.
За його словами, зусилля Уряду у 2016 році дали можливість стабілізувати ситуацію і відновити економічне зростання. Це зростання мають відчути люди, наголосив Прем’єр-міністр.
Уряд заклав низку умов, що дадуть можливість досягти ефективності та результативності у багатьох сферах, зауважив він. Так, з 2017 року підвищено удвічі мінімальну заробітну плату від 1600 до 3200 грн. “Це перші кроки, які ми робимо для відновлення справедливості по відношенню до працюючих громадян України”, – зазначив він.
Також було збільшено єдиний тарифний розряд, який є основою для нарахування заробітної плати в бюджетній сфері, і з 1 січня він дорівнює 1600 грн.
Прийняті рішення також дозволили підвищити заробітну плату вчителям до 50%, до 30% – лікарям, у середньому на 2 тис. грн. збільшити заробітну плату для українських рятувальників, а також забезпечувати необхідні виплати для інших сфер, зазначив Прем’єр-міністр.
“Хочу і підтвердити, і запевнити усіх українських громадян, що Уряд України, я особисто як Прем’єр-міністр, у 2017 році зробимо все залежне від нас для того, щоб ви відчули позитивні зміни у вашому житті. Для нас це завдання №1. Не статистика, ні будь-які інші цифри, лише тільки розуміння того, як живуть люди, які у них є проблеми і як допомогти людям ці проблеми вирішити, і найголовніше – робити політику Уряду таким чином, щоб ці проблеми не виникали у майбутньому ”, – підкреслив Глава Уряду..
  Володимир Клименко за матеріалами  «Урядового порталу».