Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

12.01.2017Запобігти нещасним випадкам та аварійним ситуаціям при використанні газу в побуті

18 жовтня 2016  року на Одещині стався вибух газу в приватному будинку. Постраждала вся  сім’я – двоє дорослих і двоє дітей. 40-річний батько отримав 90 процентів опіків, мати – 75 процентів, у дітей 5 і 12 років майже третина поверхні тіл.
Батько постраждалої родини працює водієм швидкої допомоги. Обпечений, роздягнений і босий, він сам зміг довести своїх рідних до найближчої станції швидкої допомоги. З районної лікарні всіх постраждалих перевезли до Одеси.
18 листопада 2016 року в с. Ходовичі Львівської області стався вибух газу в цегляному будинку, внаслідок чого ушкоджень зазнав власник будинку. У нього опіки II ступеня рук та голови. Його госпіталізували і він перебуває у важкому стані.
19 листопада 2016 року у селі Веринь Львівської області. стався вибух газоповітряної суміші в цегляній літній кухні.
Внаслідок вибуху травмовано власницю будівлі - жінку 1941 року народження. Її у важкому стані госпіталізували до лікарні.
8 січня 2017 року  о 14:30 хв. у  Дунаївцях Хмельницької області  стався вибух газового балону з наступним загорінням квартири на другому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку на вул.Шевченка.
Внаслідок вибуху до реанімаційного відділення шпиталізовано 32-річну власницю квартири та 11-річну сусідську дівчинку.
Під час гасіння пожежі у квартирі рятувальники виявили тіло ще однієї дитини.  Як стало відомо, це 8-річна донька власниці квартири.
Завдяки оперативним діям вогнеборців на пожежі врятовано семеро людей та не допущено розповсюдження вогню на сусідні квартири житлового будинку.
Внаслідок пожежі знищено міжкімнатні двері, вікна, особисті речі та майно в квартирі, де виникла пожежа, пошкоджено двері 15 квартир будинку, віконні рами під’їзду, балкони 3-го та 4-го поверху.
Тож закликаємо вас бути вкрай обережними під час опалювального сезону. Щоб уникнути отруєння, перевіряйте наявність тяги в димоході; не закривайте його заслінкою на ніч; не використовуйте газові плити для обігріву приміщень; частіше провітрюйте приміщення, де є газові прилади.
Шановні тернополяни! Пам’ятайте прості та ефективні правила поводження з газовими приладами! Нагадайте ці правила своїм рідним та друзям – це допоможе запобігти нещасним випадкам при використанні газу в побуті, збереже життя та здоров’я.
ПАТ «ТЕРНОПІЛЬГАЗ», ПАТ «ТЕРНОПІЛЬМІСЬКГАЗ» І УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ НАГАДУЮТЬ ПРОСТІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ КОРИСТУВАННЯ ГАЗОМ У ПОБУТІ, ДОТРИМАННЯ ЯКИХ ЗБЕРЕЖЕ ЖИТТЯ ВАМ ТА ВАШИМ РІДНИМ.
Дотримуйтесь правильної послідовності дій при включенні газових приладів: спочатку необхідно запалити сірник, а вже потім відкривати подачу газу.
Забезпечте під час роботи газових приладів постійний приплив свіжого повітря (обов’язково відкрийте вікно чи кватирку).
Заміну газових приладів (підключення до діючих газопроводів), запірної арматури виконують працівники ПАТ «Тернопільгаз» і ПАТ «Тернопільміськгаз».
Не змінюйте самостійно конструкцію димових та вентиляційних каналів, не користуйтесь газовими приладами після закінчення терміну дії Акта про перевірку та прочистку димових та вентиляційних каналів, не заклеюйте вентиляційні решітки.
Не включайте та ні в якому разі не користуйтеся несправними газовими приладами!
Не залишайте без нагляду працюючі газові прилади, не допускайте їх перегріву - це може сприяти виникненню аварійних ситуацій.
Не допускайте до користування газовими приладами осіб, які не знайомі з правилами безпечного користування газовими приладами, осіб в нетверезому стані, дітей до 13 років, які не пройшли інструктаж.
Не використовуйте газові плити для обігріву квартири, при цьому утворюються отруйні речовини, в тому числі окис вуглецю (чадний газ).
Не користуйтеся газовими приладами з несправною автоматикою безпеки.
При зберіганні балонів необхідно їх розміщувати на відстані не менше 1 м від джерел тепла та на відстані не менше 5 м від джерел відкритого полум'я. Переміщення балонів здійснюють за допомогою спеціально пристосованих для цього візків або інших пристроїв. Балони зберігаються і транспортуються з накрученими запобіжними ковпаками.
Під час перевезення у горизонтальному положенні між балонами встановлюються підкладки із дерев'яних брусів з вирізаними гніздами, та одягаються мотузкові або гумові кільця товщиною не менше 25 мм (по два кільця на балон), на які балони опираються, при цьому вентилі балонів укладають в один бік.
Перевезення балонів у вертикальному положенні здійснюють у спеціальних контейнерах або без них з використанням прокладок між балонами і стропувальним закріпленням від можливого падіння.
Газові балони зберігаються як у спеціальних приміщеннях (складах), так і на відкритому повітрі за умови їх захисту від сонячних променів та дії атмосферних опадів.
Наповнені балони зберігаються у вертикальному положенні в спеціальних гніздах, клітках або огороджуються бар'єром для запобігання їх падінню. Балони без башмаків можуть зберігатись у горизонтальному положенні на дерев'яних рамах або стелажах.
При виявленні запаху газу в квартирі - негайно повідомляйте про це за телефоном 104, відповідайте на всі запитання диспетчера аварійно-диспетчерської служби, прослухайте інструктаж про те, що вам робити в тій чи іншій аварійній ситуації. Виконуйте всі вимоги та рекомендації диспетчера та чекайте приїзду аварійної бригади.
Пам’ятайте! У загазованому приміщенні достатньо маленької іскри, щоб стався вибух! Не будьте байдужі! Ваші правильні дії в екстремальних ситуаціях допоможуть уникнути небажаних наслідків. Збережіть своє майно, життя та здоров’я! Завжди виконуйте правила безпечного використання природного газу!
Володимир Клименко.