Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

08.12.2016На онлайн-прийомі повідомили про проект нової редакції Порядку розслідування нещасних випадків на виробництві

Провідний  інженер з охорони праці ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Іван Коротчук  на онлайн-прийомі з громадянами Чернівецької області звернувся до спеціалістів Державної служби України   з пропозицією  переглянути нормативні документи  щодо промислової безпеки та охорони праці, зокрема Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Йшла мова про збільшення часового проміжку, впродовж якого роботодавець зобов’язаний повідомити про настання нещасного випадку з однієї години до трьох (оскільки на лісосіках є проблеми із зв’язком). А також про коригування кількості днів, впродовж яких має проводитися розслідування нещасного випадку з легким ступенем травмування (комісією створеною безпосередньо на підприємстві у разі настання нещасного випадку) –   із трьох до п’яти) пояснює, що це дозволило би працювати членам комісії ретельніше і об’єктивніше).
Спеціалісти відділу управління інспекційної діяльності та відділу АПК-СКС зазначили, що Державною службою України з питань праці опрацьовується проект нової редакції Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Цією редакцією передбачено, що термін оперативного надання повідомлення про нещасний випадок  подовжено, але тільки до 2-х годин. Визначений час обумовлено нагальною необхідністю оперативного обстеження місця настання нещасного випадку, що здійснюється з метою забезпечення об’єктивності проведення розслідування.
По-перше, роботодавець може повідомляти з використанням будь-яких засобів зв’язку, по-друге, цей термін враховує час з моменту отримання роботодавцем інформації про нещасний випадок, а не з моменту настання нещасного випадку.
Побажання щодо продовження терміну проведення розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) комісією підприємства також враховано у новій редакції проекту Порядку. Зазначений термін планується збільшити з 3-х до 5-ти робочих днів.
Фахівці Держпраці звернули увагу, що, відповідно до вимог законодавства, після доопрацювання проекту Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, документ буде оприлюднений на офіційному сайті Держпраці з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб.
Для надання зауважень та пропозицій до нього законодавством передбачено строк до трьох місяців з дня опублікування. Тож Івану Коротчуку  запропонували надати свої пропозиції .
     Прес-служба Держпраці.