Новини
25 вересня 2016 року стався вибух газу у житловому будинку на Закарпатті. Мешканка села Стеблівка померла в лікарні від травм.
Причиною травм, які отримала жінка, став витік природного газу. Вибухова хвиля пошкодила стіну сусідньої кімнати, де й перебувала пенсіонерка.
6 листопада 2016 року о 20 год 40 хв. у Шаргороді Вінницької області в приватному будинку стався вибух природного газу. До лікарні з опіками різного ступеня потрапила 60-річна власниця помешкання та її онука.
Внаслідок вибуху пенсіонерку і малолітню дівчинку з опіками різних частин тіла і в стані шоку госпіталізовано до Шаргородської центральної лікарні.
Вибухом практично зруйновано житловий будинок.
У холодну пору року значно зростає кількість жертв отруєння чадним газом, вибухів газоповітряних сумішей, джерелом яких є газові та нагрівальні прилади (печі, колонки, котли, газові балони).Управління Держпраці у Тернопільській області та ДП «Тернопільський експертно-технічний центр Держпраці» застерігають:
Суворо дотримуйтесь правил з безпечного користування побутовими газовими приладами та апаратами!
Користуйтеся послугами виключно спеціалізованих підприємств, що мають відповідні Дозволи Держпраці на виконання робіт з монтажу та проектування газового обладнання!
Категорично забороняється самовільне встановлення, заміна або переміщення газових приладів!
При користуванні опалювальними газовими приладами дотримуйтесь основних вимог:
забезпечте надійну вентиляцію приміщення: відкрийте кватирки вікон, не закривайте отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення;
перевірте наявність тяги. При відсутності чи слабій тязі не користуйтесь газовими приладами – це смертельно небезпечно! Подальше користування газом можливо тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами;
не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
не користуйтеся газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
не залишайте без нагляду прилади у робочому стані;
не використовуйте приміщення, де встановлено газові прилади для сну та відпочинку;
не використовуйте газові плити для обігріву приміщення;
перекривайте крани після користування газовими приладами.
Необхідно звернути увагу на роботу газового обладнання, яке використовується в закладах освіти, а також на безпечну експлуатацію котелень. Адміністрація перед включенням в роботу газового обладнання повинна забезпечити перевірку виробничого персоналу на знання виробничих інструкцій і інструкцій з охорони праці. Готовність до роботи такого обладнання повинна бути оформлена актом. Пуск газу на обладнання дозволяється за наявності документів, які підтверджують виконання вказаних заходів.
Обережно користуйтеся газом! Порушення вимог безпеки під час користування газом у побуті – смертельно небезпечно!