Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

22.09.2016Голова Держпраці провів онлайн-прийом з громадянами Сумщини

 
    Онлайн-прийом громадян, відповідно до графіку зазначеному на сайті Державної служби України з питань праці, відбувся 21 вересня з громадянами Сумської області. Голова Держпраці Роман Чернега дав роз’яснення на актуальні питання, а також практичні поради щодо ситуацій в організаціях, представники яких були на прийомі.
    Михайло Кулік –  заступник директора з охорони праці АТ «Сумський завод «Насосенергомаш».
    Він, на онлайн-прийомі, попросив надати роз’яснення, які організації мають право проводити повторні випробування на герметичність газопроводів, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання? А також, чи може газова служба підприємства виконувати вказані роботи? Так, Голова Держпраці зазначив, що відповідно до вимог пункту 1 додатка 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26 жовтня 2011 року за номером 1107, роботодавець повинен отримати дозвіл на технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які зазначені у додатку 3 цього Порядку (уточн. до таких об’єктів відносяться: технологічне устаткування, лінійні частини та їхні елементи систем газопостачання природним та зрідженим газом суб’єктів господарювання).
    «Таким чином, за наявності на підприємстві газової служби та відповідного дозволу на виконання такого виду робіт, повторні випробування на герметичність газопроводів може виконувати підприємство» додав Роман Чернега.
    Актуальне питання прозвучало і від Євгена Костенка, керівника ТОВ «Облсумиліфт», яке стосувалося одержання дозволів на експлуатацію ліфтів багатоповерхівок новоствореними ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирник будинків), та саме, за чий кошт має проводитися експертиза ліфту для одержання дозволу на його експлуатацію?
    Справа в тому, що новоствореним ОСББ багато ліфтових господарств передали «опіку» над ліфами, а як саме має відбуватися забезпечення нормального (і з технічного боку теж) функціонування ліфтів голови та представники ОСББ не завжди розуміють. Питання досить широке і потребує глибокого аналізу та відповідних роз’яснень, та Голова Держпраці доніс Євгену Костенко головні поради, що конкретно має робити організація, яку представляє Євген. Так, стаття 4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачає, що господарче забезпечення діяльності об’єднання може здійснюватися власними силами об’єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб’єктів господарювання. Якщо ОСББ не використовує найману працю під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації машин і механізмів підвищеної небезпеки, то отримувати дозвіл йому не потрібно. Але з тим постає питання, хто має виконувати експертизу ліфту та за чий кошт має проводитися ця експертиза для одержання дозволу на його експлуатацію? Так, порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.0.2011 за номером 1107. Згідно з пунктом 5 цієї Постанови плата за проведення експертизи визначається експертними організаціями відповідно до Порядку визначення граничного розміру тарифу на проведення експертизи стану безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, затвердженого постановою Кабміну України від 04.11.2009 №1251.
    Роман Чернега з’ясував у Євгена Костенка, що «Облсумиліфт», за словами керівника, має дозвіл на проведення експертизи, і так пояснив, що ОСББ, дійсно, простіше і надійніше звернутися в організацію, яка може провести експертизу, а здійснюватися така експертиза, зрозуміло, має за кошти ОСББ.
    Голову Держпраці запитували і щодо інших важливих моментів, з якими керівники та працівники підприємств не завжди точно можуть розібратися у своїй роботі. Так прозвучали питання і щодо призову працівника на військову службу та збереження за ним місця роботи, і питання, яке стосувалося гігієни праці на підприємстві, і по трудовим договорам та оформленню на роботу. На всі ці запитання громадяни Сумщини, які відвідали онлайн-прийом, отримали відповідні роз’яснення та коментарі щодо конкретних ситуацій від Романа Чернеги.
    Також на онлайн-прийомі працювали фахівці Держпраці з різних питань, аби, за необхідністю, громадяни могли більш детально переговорити з відповідним спеціалістом з конкретного запитання.
Прес-служба Держпраці.