Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

20.09.2016Тернопільська область: фахівці Управління Держпраці звернули увагу на охорону праці та промислову безпеку на нововідкритому заводі із переробки сої корпорації ПАП «Агропродсервіс»

В. о. начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус, начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Віктор Мовчан, начальник відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Петро Гичка  всебічно обговорили питання  охорони праці та промислової безпеки, умов праці на нововідкритому заводі із переробки сої (с. Настасів) із генеральним директором підприємства  Андрієм Бараном.

Особливу увагу   очільниця  Держпраці в області  Наталія Рус звернула на роботу механізмів, обладнання, устаткування підвищеної небезпеки, безпеку праці та промислової безпеки працівників заводу. А також  наголосила на важливості та перевагах легального працевлаштування.

«Оформлення трудових відносин у встановленому чинним законодавством порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист громадян від незаконного звільнення, цебезпечні та здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок. Тож громадяни, які погоджуються на зарплату в «конвертах», сприяють розвитку тіньових схем, ухиленню від сплати роботодавцями податків та позбавляють себе можливості отримання гідної пенсії у майбутньому» – зазначила Наталія Рус.

Директор підприємства  ознайомив фахівців Управління Держпраці з особливостями технологічного процесу переробки сої.  Вони  побували у заводській лабораторії, знайомилися з умовами праці на виробництві.

Довідково:

15 вересня  поточного року розпочав свою роботу завод з переробки сої у селі Настасів Тернопільського району, збудований з використанням високотехнологічного українського обладнання, виготовленого на заводі «Черкасиелеватормаш» та фірмі «ТАН» з Чернігова. Він перероблятиме більше 35 тисяч тонн сої на рік, випускатиме майже 30 тисяч тонн висококалорійної макухи – корму для тваринництва, та 3,5 тисячі тонн нерафінованої соєвої олії. Увесь виробничий процес автоматизований і комп’ютеризований.
Підприємство розраховане не лише на переробку сої власного виробництва, а й на закупівлю сировини у господарствах Тернопільщини. Нерафінована соєва олія буде реалізовуватися на внутрішньому та зарубіжних ринках. Із загальної кількості виробленої на заводі макухи, 20 процентів залишатиметься для власних потреб компанії «Агропродсервіс», решта  – для реалізації споживачам.