Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

26.01.2017Роман Чернега: підняття мінімальної зарплатні – рішучий крок до подолання бідності

Сьогодні питання підняття мінімальної зарплатні у суспільстві сприймається неоднозначно, але можна з впевненістю сказати, що в державі запускається механізм, що покращить становище громадян, які працюють в Україні, та благополуччя їхніх сімей. Про це розповідає Голова Держпраці Роман Чернега в ефірі телепроекту «Політика.Ua» на телеканалі Рада.
«Саме на Держпраці покладена відповідальність контролю за дотриманням трудового законодавства. Такий контроль здійснюють інспектори, які працюють, в основному, в територіальних органах Держпраці, що є в кожному обласному центрі. Слід зазначити, ці функції інспектори виконували і до підняття мінімальної зарплатні. Завдяки плановим та неплановим перевіркам державний інспектор має право перевірити, чи не відбувається порушень на підприємстві щодо виплати мінімальної зарплатні» – зауважив Роман Чернега.
Є вичерпний перелік підстав, за якими інспектор має право не планово перевірити те чи інше підприємство. Найбільш поширена причина – це звернення фізичної особи-працівника щодо порушення його трудових прав. Також може бути і звернення від юридичної особи, коли підприємець бажає навести в себе лад і звертається до територіальних органів Держпраці, просить прийти на перевірку. Це дає можливість спрацювати на випередження, аби потім без остраху очікувати перевірку і уникнути сплати штрафів, - продовжує Голова Держпраці.
За період 2015-2016 року до Держпраці, завдяки ефективній роботі, зменшилась кількість звернень від працівників щодо порушення їхніх прав у виплаті зарплатні. Якщо в 2014 році таких звернень було близько 50 тис., то вже у 2015- 2016 роках їх стало в половину менше – близько 24-25 тисяч звернень.
«Зараз, згідно з прийнятим новим законом, підприємець, який розпочинає діяльність, має сплачувати єдиний соціальний внесок від суми 3200 тис. грн.» – зазначає Роман Чернега.
Виведення Держпраці з під дії мораторію на перевірки – логічне рішення, адже одночасно підвищити мінімальну зарплатню і забрати важелі та механізми наглядової діяльності могло б мати негативні наслідки саме для працівників. Тому інспектори Держпраці працюють у штатному режимі, в першу чергу звертаючи увагу на роз’яснювальну роботу та налагодження з підприємцями ефективної співпраці.
Прес-служба Держпраці.