Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

23.11.2016Щоб не мала гіркого присмаку солодка продукція

Питання «Про результати комплексної перевірки у ТОВ «Компанія Галичина цукор» 23 листопада 2016 року під головуванням в.о. начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Наталії Рус було обговорено на засіданні колегії.
Головний державний інспектор Ірина Корнійчук інформувала, що відповідно до плану  територіального Управління  Держпраці на 1У квартал 2016 року з 3 по 13 жовтня поточного року перевірено стан охорони праці та промислової безпеки в ТОВ «Компанія Галичина цукор», у  структурі якого функціонують Хоростківське, Козівське і Збаразьке виробництва.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1107 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» виробництва отримали  вищезгадані Дозволи.
Розроблено комплексні  заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці на 2016 рік. Витрати на заходи з охорони праці в поточному році становлять  майже 436 тисяч грн.
Навчання та перевірка знань з охорони праці здійснюється відповідно до вимог «Положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з охорони праці».
Директор підприємства та члени атестаційних комісій виробництв пройшли чергове навчання та перевірку знань з охорони праці в ДП «Тернопільський експертно-технічний центр Держпраці».
На виробництвах ведуться журнали навчальної роботи працівників, розроблені і затверджені тематичний план навчання і програма навчання з питань охорони праці.
У ході перевірки виявлено 153 порушення, притягнуто до колективної відповідальності 11 посадових осіб. Частина  порушень була усунута під час перевірки.
На засіданні колегії  проаналізували найбільш характерні порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки  у Збаразькому,  Козівському і Хоростківському виробництвах. Зокрема, у Козівському виробництві працівники, які виконують роботи на висоті, не пройшли психофізіологічної експертизи; у цьому та Хоростківському виробництвах  не зареєстровано декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки в Держпраці.
В обговоренні питання, внесеного на  розгляд засідання колегії, взяли участь начальники відділів Управління Петро Гичка, Віктор Андрійчук, Ігор Хаварівський, інженери з охорони праці ТОВ «Компанія Галичина цукор» Леся Олійник, Ігор Фуярчук, Віра Фешук.
Колегія вирішила:
Інформацію головного державного інспектора Ірини Корнійчук взяти до відома.
Відмічено, що Хоростківським і Козівськими виробництвами не надано в дозвільний орган декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, під час перевірок на бурякопереробних підприємствах виявлено ряд порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці.
Директора ТОВ «Компанія Галичина цукор» зобов’язано:
- забезпечити функціонування системи управління охороною праці, служб відповідно до вимог ст. 13,15 Закону України «Про охорону праці», не допускати ліквідацію служб охорони праці;
- надати в Управління Держпраці у Тернопільській області декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1107 (Козівське та Хоростківське виробництва);
- не допускати до експлуатації устаткування підвищеної небезпеки працівників, які не мають посвідчень про професійну підготовку, не пройшли навчання та перевірку знань з охорони праці, медичні огляди відповідно до вимог нормативно-правових актів;
- не допускати до експлуатації посудини, що працюють під тиском, вантажопідіймальні механізми, технологічні транспортні засоби, яким не проведено в установлені терміни технічний огляд і відсутній дозвіл на експлуатацію, виданий органами Держпраці;
- забезпечити функціонування побутових приміщень згідно із встановленими вимогами;
-  посилити контроль за дотриманням працівниками трудової і виробничої дисципліни, інструкцій з охорони праці.
Служби охорони праці зобов’язано:
- посилити контроль за станом охорони праці у підрозділах підприємства. У приписах робити записи про заборону експлуатації несправного обладнання, що може стати причиною нещасного випадку, а також відмітки про усунення порушень;
- вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбачених законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт;
- зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування в разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров’ю працюючих:
- здійснювати постійний контроль за проведенням інструктажів з охорони праці та промислової безпеки безпосередньо на робочих місцях.
Начальників відділів Управління Петра Гичку та Віктора Мовчана зобов’язано посилити державний нагляд за дотриманням законодавства з охорони праці на бурякопереробних підприємствах області.
Підсумовуючи думки, пропозиції, висловлені на засіданні колегії, в.о. начальника Управління Держпраці в області Наталія Рус особливо наголосила на тому, що робота бурякопереробних підприємств буде і надалі перебувати під неухильним контролем, що подальші перевірки фахівцями Управляння стану охорони праці сприятимуть підвищенню рівня якості і ефективності їх роботи, сучасним вимогам промислового виробництва.
Прес-служба Управління
Держпраці у Тернопільській
області.