Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

27.06.2018Відбувся перший семінар-навчання по НПАОП 0.00-1.80-18

У зв’язку із введенням в дію «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, пристроїв і відповідного обладнання», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України 19.01.2018 №62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 за №244/31696, (НПАОП 0.00-1.80-18 присвоєний у травні 2018), з метою ознайомлення та надання роз’яснень щодо вимог цих Правил, та забезпечення належного виконання «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», проведено семінар-навчання у ДП «Тернопільський ЕТЦ».
Ці правила затверджені взамін «Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів», які були затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 18.06.2007 № 132.
Дія  цих Правил поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, що займаються монтажем, демонтажем, експлуатацією (використання за призначенням, технічне обслуговування, ремонт), модифікацією (реконструкція чи модернізація), перевіркою технічного стану (технічний огляд, експертне обстеження) вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання.
Начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Рус Н. О. наголосила, що відтепер  облік має виконувати працівник, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання, або інший працівник, призначений суб’єктом господарювання.
Окрім цього, обладнання повинно споряджатися суб’єктом господарювання обліковим номером і під цим номером обліковуватися в журналі обліку обладнання суб’єкта господарювання, у якого у власності або в користуванні (оренда, лізинг тощо) перебуває це обладнання, якщо інше не передбачено законодавством.
Перший заступник начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Гузенков В. В. зазначив, що ці Правила встановлюють мінімальні вимоги безпеки до обладнання, яке роботодавцем повинно підтримуватися на рівні, зазначеному в цьому документі та інших нормативно-правових актах з охорони та гігієни праці, під час його використання.
Дія Правил поширюється на таке обладнання: вантажопідіймальні крани всіх типів; крани-екскаватори, призначені для роботи з гаком або вантажопідіймальним магнітом; однорейкові візки; талі (ручні, електричні, гідравлічні та пневматичні); кранові рейкові колії; кранові підйомники; та інше обладнання.
Експертом технічним ДП "Тернопільський ЕТЦ" Галайдою С. І. було надано всі необхідні роз'яснення, коментарі та компетентні відповіді на запитання слухачів.

Серед підприємств, які прослухали перший семінар-навчання по вище зазначеному НПАОП-у: ПрАТ "Тернопільський кар'єр", ПП "Креатор-Буд", ТОВ "Енергія-1", БМУ "Промбуд" ТОВ "Тернопільбуд", філія м. Тернопіль ТОВ "Метінвест-СМЦ" Західна Україна, ТДВ "Тернопільський завод ЗБК", Регіональна філія "Львівська залізниця", ВСП "Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод".