Державне підприємство
"Тернопільський експертно‑технічний
центр Держпраці"

Новини

19.02.2018Проведення навчання та перевірки знань у посадових осіб ПрАТ по газопостанню та газифікації «ТЕРНОПІЛЬГАЗ»

16лютого 2018 року навчально-діагностичним відділом ДП «Тернопільський експертно-технічний центр Держпраці» (начальник відділу Діброва Н.В.) було організовано та проведено перевірку знань з питань охорони праці у посадових осібПрАТ по газопостачанню та газифікації «ТЕРНОПІЛЬГАЗ», які раніше пройшли навчання з питань охорони праці в ДП «Тернопільський ЕТЦ».
Зауважимо, що комісія по перевірці знань з питань охорони праці ПрАТ по газопостанню та газифікації «ТЕРНОПІЛЬГАЗ» на чолі з головою правління Караванським О.І., як підприємства з чисельністю працюючих більше 1000 чол. пройшли навчання і перевірку знань в ДП «Тернопільський ЕТЦ» у грудні 2017р. та перевірка знань з питань охорони праціпроводилася у відповідності п. 5.2 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці,комісією, створеною наказом Держпраці. 
 
Під час проведення навчання посадових осіб ПрАТ по газопостачанню та газифікації «ТЕРНОПІЛЬГАЗ» на лекціях наголошено на необхідності дотримання вимог законодавства про охорону праці.
Начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Тернопільській області Андрійчук В.П. наголосив, що роботодавець під час укладання трудового договору зобов’язаний проінформувати працівника під розписку про умови праці та наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та про можливі наслідки впливу цих факторів на здоров’я працівника. Працівників необхідно інформувати про наявні небезпечні виробничі фактори (таких, як рухомі частини машин і механізмів, можливість ураження електричним струмом, падіння з висоти тощо).
На своїй лекції головний державний інспектор Управління Держпраці у Тернопільській області Маліновський І.М. наголосив на особливостях перевезення та розвантаження балонів із стисненими та зрідженими газами. Працівники, які залучені до вантажно-розвантажувальних робіт з шкідливими та небезпечними вантажами, повинні проходити спеціальне навчання безпеки праці з подальшою атестацією. Під час вантажно-розвантажувальних робіт з небезпечними вантажами інструктаж з питань охорони праці слід проводити перед початком робіт. У програму інструктажу мають бути внесені дані про властивості шкідливих вантажів, правила поводження з ними, заходи щодо ліквідації аварійних ситуацій або аварій, заходи надання домедичної допомоги. Роботи, пов’язані з транспортуванням балонів, належать до робіт з підвищеною небезпекою. У разі, коли транспортні засоби підпадають під дію Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом МВС України від 26.07.2004 № 822, то слід одержати від Державтоінспекції МВС України свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів.
У своєму виступі начальник відділу з питань гігієни праці Олег Бандура розповів про особливості умов праці  працівників газопостачальних підприємств, попередження професійних та професійно зумовлених захворювань, необхідність використання працівниками спецодягу та засобів індивідуального захисту, порядок організації та проведення профілактичних медичних оглядів, а також про надання працівникам передбачених законодавством пільг та компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці. З учасниками навчань проведено тренінг щодо надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків на виробництві. Зокрема, були відпрацьовані порядки надання допомоги постраждалим при кровотечах, травмах опоно-рухового апарату, опіках, електротравмах, отруєнні токсичними газами, а також основні принципи проведення серцево-легеневої реанімації.
Лектори:начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Тернопільській області – Андрійчук В.П.,завідувач сектора розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Тернопільській області – Бойко М.Л., начальник відділу гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області – Бандура О.П., головні державні інспектори Управління Держпраці у Тернопільській області Філюк А.Г., Биченко А.П., Маліновський І.М. та інші викладачі ДП «Тернопільський ЕТЦ».
По закінченню навчання голова правління ПрАТ по газопостанню та газифікації «ТЕРНОПІЛЬГАЗ» Караванський О.І. зазначив, що підприємство, яке він очолює з 11 травня 1987р., спрямоване  на забезпечення безперебійного і безаварійного транспортування газу для всіх споживачів області, постачаючи газ населенню, бюджетним установам та госпрозрахунковим підприємствам. Від магістральних мереж по районам області побудовано та експлуатується 14тис.км розподільчих газопроводів. На сьогодні в області газифікували 918 населених пунктів із 1050 ( з них 18 міст, 16 смт, 884 села), 313,7 тис. квартир. Рівень газифікації становить 87,4%, що є одним із найкращих показників в Україні.Разом з тим, колектив "Тернопільгаз" першим в державі досягнув стовідсоткового оснащення житлового фонду побутовими лічильниками природного газу. І все це робиться не одним поколінням газовиків, які здійснили свій внесок у прокладання життєнеобхідних газових артерій краю, розвиваючи тим самим господарську та соціальну інфраструктуру, доносячи життєдайний блакитний вогник у найвіддаленіші села Тернопільщини.
Начальник відділу охорони праці ПрАТ по газопостанню та газифікації «ТЕРНОПІЛЬГАЗ» Грушко О.Б. наголосила, що велику увагу приділяється навчанню і перевірці знань з питань охорони праці у працівників підприємства, в усіх структурних підрозділах облаштовані кабінети охорони праці, на місцях проводяться тренувальні заняття, де підвищується професійних рівень працівників. Згідно розроблених і затверджених графіків проводяться тренування працівників, в тому числі на полігонах, про підвищення якості яких свідчать  результати проведених конкурсів САВР(краща служба аварійно-відновлювальних робіт, огляд-конкурси за звання “Краща бригада САВР”, огляд-конкурси за звання «Кращий слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування», краща бригада електрозварників та ін.).На підприємстві розроблена і впроваджена система управління охороною праці, проводиться робота по впровадженню  міжнародних  стандартів OHSAS:18001 та ISO 9001.Введено в дію Сім «Золотих Правил» безпеки на виробництві.   

Перевірка знань була проведена комісією Управління Держпраці у Тернопільській області:
Голова комісії– начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Тернопільській області –Андрійчук В.П.
Члени комісії – головні державні інспектори Управління Держпраці у Тернопільській області Філюк А.Г., Биченко А.П.

Перевірка знань  проходила у формі тестування (модульні тести) після якого проводилось усне опитування. Всі посадові особи ПрАТ по газопостанню та газифікації «ТЕРНОПІЛЬГАЗ» виявили задовільні результати.